Skup katalizatorów Tom-Car w Warce – nasza oferta!

Czym się zajmujemy?

Firma Tom-Car zajmuje się skupem katalizatorów ceramicznych oraz metalowych do wszystkich modeli samochodów osobowych, jak również dostawczych. Ponadto prowadzimy też skup monolitu ceramicznego, który wykorzystywany jest w katalizatorach. W trakcie ponad 20 lat naszej działalności nawiązaliśmy współpracę z licznymi dostawcami auto katalizatorów z Polski i zagranicy, m.in. z Włoch i Hiszpanii.

Dlaczego skupujemy auto katalizatory?

Skupujemy auto katalizatory, ponieważ dobrze wiemy, jak działa katalizator i jak korzystnym rozwiązaniem – zarówno pod kątem ekologicznym, jak i ekonomicznym – jest ich recykling. Dzięki temu procesowi możemy odzyskać nawet do 1 kg platyny. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, co zrobić ze zużytym katalizatorem, przynieś go do naszego skupu. Skup katalizatorów w Warce Tom-Car to miejsce, gdzie sprzedasz swój stary katalizator z zyskiem!

Jak wygląda wycena katalizatora w skupie?

Wyceny katalizatorów w skupie Tom-Car dokonujemy na podstawie numeru seryjnego. Jest to nie tylko najprostsza, ale i najskuteczniejsza metoda na określenie jego ceny.

By sprawdzić numer seryjny katalizatora, konieczne jest wyjęcie go z układu wydechowego auta. Numer znajduje się bowiem na wierzchu obudowy. Następnie wpisujemy go do katalogu katalizatorów i odszukujemy w bazie danych, gdzie widnieje też jego wartość.

Zanosząc katalizator do skupu warto mieć świadomość, skąd się bierze jego konkretna cena. Otóż wycena katalizatora zależy od tego, z jakiego materiału został on wykonany. Najistotniejszy jest oczywiście rodzaj zastosowanego do produkcji materiału szlachetnego, a także jego procentowa zawartość. Ponieważ kursy metali szlachetnych nieustannie się zmieniają, cennik katalizatorów także będzie się różnił w zależności od tego, jakie są aktualne notowania surowców. Miej jednak na uwadze fakt, że platyna z katalizatorów i jej cena jest zazwyczaj relatywnie wysoka.

Pomiar zawartości metali szlachetnych w katalizatorze wykonujemy przy użyciu spektrometru. Zależy ona od wielu czynników, m.in. od marki i modelu samochodu oraz roku, w którym został zamontowany w samochodzie.

katalizator, zużyty katalizator

Skup katalizatorów Warka – przyjmujemy tylko z legalnych źródeł!

W skupie katalizatorów Tom-Car przyjmujemy wyłącznie katalizatory z legalnych źródeł. W związku z tym każda osoba, która zdecyduje się sprzedać u nas swój katalizator, ma obowiązek złożenia oświadczenia, że został on zakupiony w Polsce i nie był wywożony z kraju lub wwożony do niego z innego państwa.

SKUPUJEMY KATALIZATORY WSZYSTKICH MAREK

DYSPONUJEMY BAZĄ SPEKTOMETRÓW

WYPŁACAMY GOTÓWKĘ OD RĘKI